Ludomir Handzel

Prezydent Miasta Nowego Sącza

?ℹ️Szanowni Państwo❗️

?ℹ️Szanowni Państwo❗️

?W wydanym w piątek rozporządzeniu Minister Edukacji Narodowej wydłużył czas zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach – do 10 kwietnia 2020, ale jednocześnie rozporządzenie to zakłada, że zadania szkół od 25 marca są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Oznacza to, że nauka na odległość, która w tym pierwszym okresie zawieszenia zajęć była zaleceniem ministerstwa teraz staje się obowiązkiem, który dotyczy przede wszystkim dyrektorów szkół, którzy są zobowiązani do zorganizowania tego sposobu nauki, nauczycieli, ale oczywiście i nas wszystkich –rodziców i uczniów.

⚠️ Co ważne – dyrektorzy szkół mają również obowiązek ustalić w uzgodnieniu z nauczycielami w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce – czyli musimy liczyć się z tym, że praca wykonywana przez uczniów w zdalnym nauczaniu będzie teraz oceniana, i oceny te będą traktowane tak samo, jak oceny uzyskane podczas normalnej nauki w szkołach!

?‍?W poniedziałek odbędzie się narada z dyrektorami szkól w tej sprawie. Oczywiście ruszymy także z akcją „korki od Prezydenta” dla maturzystów i ósmoklasistów.

#czasnanowysacz

?ℹ️Szanowni Państwo❗️
Przewiń na górę