Ludomir Handzel

Prezydent Miasta Nowego Sącza

ℹ Szanowni Państwo, mieszkańcy Nowego Sącza, kierowcy.

👷 Wszyscy widzimy jak wygląda skrzyżowanie ulic Lwowskiej, Nowochruślickiej i Prażmowskiego. Od lat każdy z nas narzekał na dziury, koleiny, zapadnięte studzienki oraz źle wyprofilowany środek skrzyżowania – docelowo najlepszym rozwiązaniem będzie rondo.

🛣 Jednakże przy tym natężeniu ruchu pieszych i pojazdów konieczne jest wykonanie alternatywnego połączenia tj. obwodnicy wschodniej (Pieczkowskiego – Lwowska). Aby dotrwać do tego czasu modernizujemy skrzyżowanie „na szybko, ale dobrze”. Jestem po wielogodzinnych naradach i ustaleniach jak zorganizować remont by był szybki, ale jednak nie zamykać ruchu.

📣 Pierwsza ważna informacja – najgorsze utrudnienia przy nawierzchniach potrwają miesiąc (wariant optymistyczny) lub do 2 miesięcy (wariant pesymistyczny). Mamy przygotowane 8 etapów organizacji ruchu. Sytuacja będzie zmieniała się bardzo szybko, dlatego bardzo ważne będzie zachowanie szczególnej uwagi przez wszystkich uczestników ruchu w obszarze prowadzonych prac.

✅ Najważniejsze jest, iż w każdym z etapów przejazd na wprost będzie możliwy. Wkrótce przedstawię szczegółowy materiał informacyjny w tej sprawie.

✅ Planujemy rozpoczęcie prac pod koniec marca, jeśli warunki pogodowe pozwolą. Teraz wykonujemy roboty brukarskie (krawężniki, chodniki). Zarządcy sieci naprawiają swoje instalacje.

🏗 Zapewniam, że będę osobiście pilnował tempa prac i na pewno będziecie mnie Państwo często widywać na tej inwestycji.

🚧 Jako kierowca mam świadomość jak ważny jest to węzeł komunikacyjny. Tak samo jak wszyscy Mieszkańcy odczuwam fatalną jakość infrastruktury drogowej i obecne utrudnienia związane z remontami ulic. Pamiętajmy jednak, że robimy po to by było lepiej, bezpieczniej i bardziej komfortowo.

ℹ Szanowni Państwo, mieszkańcy Nowego Sącza, kierowcy.
Przewiń na górę