Ludomir Handzel

Prezydent Miasta Nowego Sącza

ℹ️ Szanowni Państwo,


Zbliżający się sezon grzewczy będzie jednym z najtrudniejszych w historii.
Powołałem Zespół ds. Kryzysu Energetycznego, by w żadnym budynku podłączonym do ciepła systemowego na terenie Nowego Sącza nie zabrakło ciepłej wody, w tym w budynkach strategicznych (np. nowosądeckim szpitalu).
Na obecną, trudną sytuację na rynku energetycznym w głównej mierze mają wpływ czynniki niezależne od nas, w tym: inflacja i podwyżki cen surowców (gaz ziemny o 491%, biomasa o 136%, uprawnienia do emisji CO2 o 290% – w stosunku do cen z 2020 roku).
Nowosądecki MPEC sukcesywnie inwestuje w poprawę infrastruktury i zapełnia magazyny przed zimą – mam nadzieję, że zakontraktowane dostawy zostaną zrealizowane bez przeszkód.
Dla odbiorców ciepła z kotłowni Milenium i Sikorskiego (95% wszystkich odbiorców) ostatnia zmiana cen (w grudniu 2020 roku) była obniżką o 2%. Obecnie obserwujemy w innych Przedsiębiorstwach Energetyki Cieplnej w Polsce podwyżki o 100%. Nowa taryfa dla Mieszkańców Nowego Sącza zakłada średni wzrost cen i stawek za ciepło tylko o 30%.
Wiem, że każda podwyżka to dla Mieszkańców kolejne obciążenie, jednak MPEC Nowy Sącz ma nadal jedne z najniższych taryf w Polsce – pracujemy nad tym, by tak zostało❗

ℹ️ Szanowni Państwo,
Przewiń na górę