Ludomir Handzel

Prezydent Miasta Nowego Sącza

Ulica Kusocińskiego 4a – to adres nowego Miejskiego Żłobka nr 3

Ulica Kusocińskiego 4a – to adres nowego Miejskiego Żłobka nr 3, który powstał w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 ,,Maluch + 2019”. Miejsce w nim znajdzie 128. dzieci. Oficjalnego otwarcia placówki dokonał Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wiceprezydent Magdalena Majka.

– Cieszę się, że ten budynek będzie żył, że te wnętrza są takie piękne. Nasze sądeckie maluchy są tego warte. Zapewniam, że zarówno te najmłodsze dzieci, jak i te starsze, zawsze będą miały miejsce w naszych sercach – mówił Ludomir Handzel.

Wiceprezydent Magdalena Majka zwróciła uwagę, że żłobek powstał w rekordowym tempie. Rozpoczęcie starań o uruchomienie placówki rozpoczęło się 28 grudnia 2018 roku, od złożenia wniosku o dofinansowanie z ministerialnego programu. W lutym 2019 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki Programu „Maluch + 2019”. Miasto Nowy Sącz otrzymało dotację w wysokości 520 000 zł, czyli 80% kwoty potrzebnej na realizację zadania.

Prezydent Ludomir Handzel zapowiedział, że już wkrótce zostanie oddany do użytku kolejny żłobek, przy ulicy Podhalańskiej

Ulica Kusocińskiego 4a – to adres nowego Miejskiego Żłobka nr 3
Przewiń na górę